REKLAMA
Znaleziono 3967 wyników
Wrocław szykuje największą wymianę taboru w historii. 228 nowych autobusów już powstaje, a miasto zamawia kolejneartykuł
Pokaż artykuł
Wrocław szykuje największą wymianę taboru w historii. 228 nowych autobusów już powstaje, a miasto zamawia kolejne
Wrocławskie MPK wchodzi w najbardziej intensywny etap odnowy taboru od lat. W produkcji znajduje się już 228 ultranowoczesnych autobusów, z czego 200 to pojazdy konwencjonalne, a 28 – elektryczne. To jednak dopiero część ogromnego programu inwestycyjnego, który ma odmienić komunikację miejską w stolicy Dolnego Śląska.
Inwestycje w sieć elektroenergetyczną szansą na rozwój sektora eMobility w Polsceartykuł
Pokaż artykuł
Inwestycje w sieć elektroenergetyczną szansą na rozwój sektora eMobility w Polsce
Rozwój rynku samochodów elektrycznych w Polsce wciąż przyspiesza. Udział segmentu eMobility w naszym kraju nieustanie się zwiększa i daje perspektywy redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz smogu w miastach. Jednak oznacza to szereg wyzwań, z których najważniejszym wydaje się być konieczność rozwoju sieci dystrybucyjnych i wprowadzania ułatwień prawnych dla nowych przyłączeń.
Lotniczówkainwestycja
Pokaż inwestycję
Lotniczówka
Kraków, Śródmieście, Życzkowskiego 5
inwestycja
Pokaż inwestycję
Marii Curie-Skłodowskiej 3
Wrocław, Marii Curie-Skłodowskiej 3
LightOninwestycja
Pokaż inwestycję
LightOn
Warszawa, Prosta 69
Neptunie, wróć na rewitalizowany plac Nowy Targ we Wrocławiu!artykuł
Pokaż artykuł
Neptunie, wróć na rewitalizowany plac Nowy Targ we Wrocławiu!
Do władz miejskich trafiła petycja wrocławskich historyków, by na rewitalizowanym pl. Nowy Targ we Wrocławiu stanęła fontanna Neptuna w jej historycznej formie. – Idea odbudowy fontanny Neptuna nie jest tworzeniem turystycznej dekoracji, ale dowodem autentycznego poczucia zakorzenienia obecnych wrocławian, którzy chcą także dbać o dawne dziedzictwo miasta rodzinnego – piszą w uzasadnieniu zwolennicy.
Blisko 3 mld zł wyda Warszawa na rewitalizację zaniedbanych terenów Pragi Północ, Pragi-Południe i Targówkaartykuł
Pokaż artykuł
Blisko 3 mld zł wyda Warszawa na rewitalizację zaniedbanych terenów Pragi Północ, Pragi-Południe i Targówka
Blisko 3 mld zł wyda Warszawa na rewitalizację zaniedbanych terenów Pragi Północ, Pragi-Południe i Targówka. W ciągu najbliższych pięciu lat wyremontowane zostaną opuszczone kamienice, przestrzeń miejska będzie bardziej zielona i bezpieczniejsza. Nie zabraknie działań kulturalno-społecznych. Obok miejsc aktywności lokalnej takich jak Arthouse Kołowa czy Centrum Kultury i Aktywności przy Siarczanej pojawią się nowe biblioteki i domy kultury.
Gdańskie "metro" z dużym dofinansowaniemartykuł
Pokaż artykuł
Gdańskie "metro" z dużym dofinansowaniem
Zrobiono duży krok w stronę realizacji nowej trasy PKM, łączącej Śródmieście z Gdańskiem Południe (do stacji Kowale). Wkład finansowy Miasta w tę kluczową inwestycję, rozwiązującą istotne problemy komunikacyjne, ma wynieść prawie 221,5 mln zł. Taką zmianę w Wieloletniej Prognozie Finansowej przegłosowali 26 września radni miasta, podczas sesji RMG. – To będzie, jak linia metra – mówi radna Katarzyna Czerniewska.
Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiufirma
Pokaż firmę
Zarząd Zieleni Miejskiej we Wrocławiu
Wrocław, Aleja Śląska 1
"Dobre Osiedle"inwestycja
Pokaż inwestycję
"Dobre Osiedle"
Wrocław, Psie Pole
City Yesinwestycja
Pokaż inwestycję
City Yes
Kraków, Podgórze, Nowohucka 46
Muzeum KL Płaszówinwestycja
Pokaż inwestycję
Muzeum KL Płaszów
Kraków, Jerozolimska
Obwodnica Srockainwestycja
Pokaż inwestycję
Obwodnica Srocka
Srock
Apartamenty Złotainwestycja
Pokaż inwestycję
Apartamenty Złota
Katowice, Dąb, Złota 69
Polska firma Ekoenergetyka otwiera nową linię produkcyjną ładowarek EVartykuł
Pokaż artykuł
Polska firma Ekoenergetyka otwiera nową linię produkcyjną ładowarek EV
Założona w 2009 roku polska firma Ekoenergetyka w Zielonej Górze wyrosła z akademickiego projektu badawczego i zatrudnia obecnie ponad 1000 osób. Niedawno otworzyła nową linię produkcyjną, która ma za zadanie podwoić prędkość produkcji i jednocześnie poprawić jakość oraz wydajność urządzeń.
P.H.U Robex Pomoc Drogowafirma
Pokaż firmę
P.H.U Robex Pomoc Drogowa
Ojrzeń, Pułtuska 54
Fiński koncern Valmet Automotive rozbuduje fabrykę w Żarach. Powstanie wiele nowych miejsc pracyartykuł
Pokaż artykuł
Fiński koncern Valmet Automotive rozbuduje fabrykę w Żarach. Powstanie wiele nowych miejsc pracy
Fiński koncern Valmet Automotive planuje znacząco rozbudować fabrykę w Żarach, w województwie lubuskim, aby zwiększyć wolumen produkcji rozwiązań z zakresu elektromobilności, takich jak aktywny spojler i systemy klap ładujących do samochodów elektrycznych. Rozbudowa zakładu ma być gotowa w 2025 roku i stworzy 350 nowych miejsc pracy w latach 2025-2027.
Niemiecka firma Eberspächer otworzyła nową fabrykę w woj. opolskimartykuł
Pokaż artykuł
Niemiecka firma Eberspächer otworzyła nową fabrykę w woj. opolskim
Kolejna zagraniczna firma zdecydowała się na inwestycję w województwie opolskim. Niemiecki Eberspächer otworzył nową fabrykę w Przylesiu (gmina Olszanka, powiat brzeski). Na 12 500 metrach kwadratowych firma zamierza produkować systemy zarządzania temperaturą dla elektrycznych autobusów miejskich i autokarów. Produkcja rozpoczęła się w grudniu 2024 r.
Mercedes planuje przenieść produkcję do Polski. Fabryka pod Berlinem zagrożona likwidacjąartykuł
Pokaż artykuł
Mercedes planuje przenieść produkcję do Polski. Fabryka pod Berlinem zagrożona likwidacją
Niemiecki koncern motoryzacyjny Mercedes-Benz rozważa relokację części produkcji do Polski. Jednocześnie pojawiły się plany wygaszenia działalności fabryki w Ludwigsfelde pod Berlinem, gdzie zatrudnionych jest ponad 2,2 tys. osób. Związkowcy alarmują: „W zakładzie panują gniew i rozczarowanie”. Polska zyska, Niemcy stracą?
Japoński gigant otworzył zakład na Opolszczyźnie. Rusza z produkcją dla elektromobilnościartykuł
Pokaż artykuł
Japoński gigant otworzył zakład na Opolszczyźnie. Rusza z produkcją dla elektromobilności
Kolejna inwestycja zagraniczna w województwie opolskim, w południowo-wschodniej części Polski. 13 maja w Skarbimierzu pod Brzegiem, na terenie podstrefy Wałbrzyskiej SSE INVEST‑PARK, oficjalnie otwarto nowy zakład Polska‑Mit Steel Sp. z o.o., należący do japońskiego koncernu Mitsui & Co.
REKLAMA